plusresetminus
500 شرکت برتر ایران چقدر درآمد داشته اند؟
مثبت نیوز - کل فروش ۱۰۰شرکت برتر این فهرست بیش از ۲میلیون و ۲۸۳‌هزار و ۳۸۲میلیارد تومان بوده است که از رشد(واقعی) ۲۴درصدی فروش شرکت‌های برتر ایران نسبت به آمار سال گذشته حکایت دارد.

در بین ۵۰۰شرکت برتر ایران که به ۳۲رشته فعالیت و گروه کسب‌وکار تقسیم‌‌‌ می‌‌‌شوند، پنج گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «پتروشیمی»، ‌‌‌«فلزات اساسی»، «گروه شرکت‌های چندرشته‌‌‌ای صنعتی» و «گروه فرآورده‌‌‌های نفتی» بیشترین سهم فروش را دارند.
بیش از ۵۲ درصد شرکت‌های برتر کشور در استان تهران قرار دارند و اصفهان، کرمان، هرمزگان، خوزستان و البرز در رده‌‌‌های بعدی قرار دارند.
برمبنای داده‌‌‌های سازمان مدیریت صنعتی، مالکیت ۵۶درصد از ۱۰۰شرکت برتر ایران خصوصی است.
در عین حال ۶/ ۵۹درصد شرکت‌های حاضر در فهرست IMI۵۰۰ مالکیت خصوصی دارند.
شرکت‌‌‌ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با بیش از ۱۴۶هزار میلیارد تومان درآمد بزرگ‌ترین شرکت ایران است.
در رتبه‌‌‌های دوم تا نهم نیز نام شرکت‌هایی همچون بانک‌ملت، فولادمبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری غدیر، ایران‌خودرو، مپنای بانک صادرات ایران و گروه گسترش نفت و گاز پارسیان دیده می‌شود.
گزارش ۵۰۰شرکت برتر ایران نشان می‌دهد که ۱۰۰شرکت اول ‌۴/ ۷۱درصد از اشتغال‌زایی کل شرکت‌های برتر را سهیم هستند. میزان صادرات ۱۰۰شرکت اول ۵/ ۹۲‌درصد از کل صادرات ۵۰۰ شرکت برتر است.
ارزش تولیدات صنعتی کشور بیش از ۱۰۰میلیارد دلار است که این میزان تولید، حدود ۳۰میلیارد دلار ارزبری داشته که با صادرات ۱۰۰شرکت برتر ارز موردنیاز آن تامین می‌شود.
http://mosbatnews.ir/vdchvkni.23nvidftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما