plusresetminus
جعفر شالچی ایرانیه سرشناس دانمارک
مثبت نیوز - جعفر شالچی ایرانی دانمارکی است و متولد سال ۱۳۴۰ در تهران.

هنگامی که تنها ۸ سال داشته، والدینش به دنبال اقامت در اتریش بودند. متاسفانه درخواست اقامت آن ها پس از یک سال رد شد و باعث شد خانواده آن ها-جعفر، سه برادرش و خواهر کوچکش- از یکدیگر جدا شوند. زمانی که مادرش، جعفر و خواهرش و برادرانش به ایران برگشتند، پدرش به دانمارک سفر کرد. خوشبختانه اقامت آن ها در دانمارک پذیرفته شد‌ اما مدت کوتاهی پس از آن، والدینش از هم جدا شدند و جعفر و خواهرش و برادرانش به پرورشگاه منتقل شدند.
انقلاب ۱۳۵۷ در ایران تاثیر بسیار زیادی روی خانواده آن ها داشت. در ایران، شاه تبعید شد و جنگی طولانی با عراق آغاز گردید. دو تن از برادران جعفر برای کمک به بازسازی کشور به ایران بازگشتند. متاسفانه برادر بزرگترش در این میان مفقود شد و هیچگاه خبری از او به دست نیامد. برادر کوچکش نیز که در ایران بسر می‌برد، بر اثر بیماری مغزی نادری درگذشت. پس از بازگشت خانواده‌اش به ایران، جعفر تصمیم گرفتم در دانمارک بماند و تحصیلاتش را به اتمام برساند. حالا دانمارک خانه دوم جعفر شده است. جعفر با دختر دانمارکی به نام Ane Maro ازدواج کرد و صاحب دو فرزند‌ شد.
موفقیت مالی و اقتصادی او در پایان دهه ۸۰ آغاز می‌شود. یعنی در حدود ۳۰ سالگی شالچی، ابتدا مدرک خود را در مهندسی عمران کسب می‌کند و بعد از حدود سه سال شروع به کار مستقل می‌کند که این تصمیم به موفقیت مالی بزرگی می‌انجامد. او کار خود را در شرکتی به نام MT Hojgaard آغاز می‌کند و ثروت او ناشی از فعالیت موفق در حوزه ساخت و ساز و عمران است.
با این حال روحیه سرمایه‌داری او، با روحیه کشورهای اروپای شمالی و به‌طور مشخص دانمارک، ممزوج شده و از او یک سرمایه‌دار سوسیالیست ساخته است.
سرمایه‌داری رفاهی دانمارک که به منظور پرورش پویایی اجتماعی و برابری فرصت‌ها طراحی گردیده است، باعث شد او به‌عنوان یک مهاجر قادر باشد به راحتی مسیر ترقی را طی کنم. سیستم مالیاتی پیشرفته این کشور، تحصیلات در مقاطع بالاتر را ممکن نموده و امنیت اجتماعی من را فراهم کرد و باعث شد بتواند کسب و کار خودش را راه‌اندازی کند.
همین موضوع باعث می‌شود که جعفر شالچی و همسرش بیش از ۳۰ میلیون دلار از دارایی خود را به بنیاد Human Act ببخشند.

http://mosbatnews.ir/vdcb0ab5.rhbggpiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما