plusresetminus
«پکسلووید» مجوز ورود به کشور گرفت
مثبت نیوز - فعلا که تولید پاکسلووید محدود است قیمت هر دوره‌اش به ۷۰۰ دلار می‌رسد؛ یعنی اگر با دلار ۴۲۰۰ تومانی هم حساب کنیم می‌شود دو میلیون و ۹۴۰‌هزار تومان. البته با وجود سخت‌گیری‌هایی که اخیرا برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌شود، بد نیست یک‌بار هم قیمت آن را با دلار نیمایی حساب کنیم که الان حدود ۲۷هزار تومان است؛ با احتساب این نرخ قیمت هر دوره داروی پاکسلووید به حدود ۱۹‌میلیون تومان می‌رسد.

نحوه استفاده از پاکسلووید هم به این صورت است که طی روزهای ابتدایی بیماری باید شروع شود و هر ۱۲ ساعت و به مدت ۵ روز ادامه پیدا کند.
تنها شرکتی که با فایزر مراوده مالی دارد "عبیدی" است که اقدام به واردات خیلی محدود این دارو می کند و بعد درباره تولید یا خریداری مقدار بیشتر تصمیم گرفته خواهد شد.
وقتی که هنوز مجوز استفاده از پاکسلووید در آمریکا صادر نشده بود، فایزر اعلام کرد که نهاد بین‌المللی اتحادیه حق اختراع داروها (MPP) قراردادی با آنها امضا کرده که در آن «بر ارائه‌ داوطلبانه‌ مجوز ساخت داروی ضدویروسی این شرکت به‌نام پاکسلووید (Paxlovid) تاکید شده و این قرارداد به MPP امکان می‌دهد تا تولید و توزیع قرص ضدکووید فایزر را در سرتاسر جهان سازمان‌دهی کند» و «تا زمانی‌که سازمان بهداشت جهانی پایان دنیاگیری را تعیین نکند، فایزر هیچ‌گونه حق‌امتیازی از فروش دارو دریافت نخواهد کرد.»
همچنین قرار است پس از ورود این محموله، کشور ما تا زمان رسیدن به توان تولید انبوه پاکسلووید، آن را از کشورهایی مثل کره جنوبی تهیه کند که همین حالا هم مقدمات تولید آن را کلید زده‌اند.
http://mosbatnews.ir/vdcc11qi.2bqxp8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما