plusresetminus
همکاری مستخدم وزیر دفاع اسراییل با ایران
مثبت نیوز - اوایل ماه جاری میلادی، یک مرد اسراییلی را که به‌عنوان مستخدم در خانه وزیر دفاع این کشور کار می‌کرده، به اتهام ارائه پیشنهاد جاسوسی از وزیر برای ایران بازداشت کرده است.

این مرد که نام او عمری گورن اعلام شده، با یک گروه هکری مرتبط با ایران رابطه گرفته و آن ها از وی خواستند که اطلاعاتی از کامپیوتر شخصی بنی گانتز را استخراج کند و این مستخدم نیز برای آنکه نشان بدهد که توانایی چنین کاری را دارد، تصاویری از وسایل خانه بنی گانتز را برای این گروه فرستاده است.
البته او پس از این ارتباط و پیش از آنکه بتواند هرگونه اقدامی انجام دهد، بازداشت شد. نام این گروه هکری، سایه‌سیاه ذکر شده است. عصای موسی وابسته به این گروه است.
این همان گروهی است که چندی پیش، یک سرور شامل اطلاعات شخصی کاربران چندین و چند وبسایت اسراییلی را هک کرد و اطلاعات برخی از آن ها ازجمله یک سایت مربوط به همجنس‌گرایان را فاش کرد.
نکته جالب توجه این است که این گروه هکری، فرد قابلی را برای این کار در نظر گرفته و با او ارتباط داشته است چرا که این مرد ۳۷‌ساله اهل شهر لود یا لاد در کنار تل‌آویو علاوه بر اینکه به خانه وزیر دفاع اسراییل، دسترسی کامل داشته در فاصله سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ نیز پنج بار به اتهام‌های مختلف، از‌جمله دو مورد سرقت از بانک، گناهکار شناخته و به زندان محکوم شده و در واقع سوء‌پیشینه ارتکاب جرم هم داشته است.
عُمری گورن، حداقل از سه سال پیش یعنی از آوریل ۲۰۱۹ در این اقدام دست داشته است. او آن موقع به عنوان یک خدمتکار در خانه بنی گانتس که رئیس ستاد ارتش بود، کار می کرد.
گورن و همسرش در سال ۲۰۱۵ استخدام شده بودند تا دو بار در هفته به مدت شش ساعت خانه گانتس را تمیز و مرتب کنند. نظافتچی کلید داشت تا وقتی اعضای خانه بیرون بودند، بتواند داخل برود.
وزارت خزانه‌داری اعلام کرد به پیدا کنندگان اعضا عصای موسی یعنی سید‌حسین موسی کاظمی ۲۴ ساله‌ و سجاد کاشیان ۲۷‌ساله به جرم اخلال در انتخابات آمریکا جایزه  ۱۰ میلیون دلاری داده می شود.
http://mosbatnews.ir/vdce7x8w.jh877i9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما