plusresetminus
مثبت نیوز - چند استیبل‌کوین دیگر در بازار وجود دارد که می‌توان جای تتر از آنها استفاده کرد.

USD Coin: یواس‌دی کوین با نماد USDC سایه به‌سایه تتر حرکت می‌کند و در حال حاضر دهمین رمزارز دنیا به‌حساب می‌آید. بر اساس آخرین آمارها ارزش کل USDC موجود در کیف پول کاربران بازار ارز دیجیتال به‌حدود ۳۴ میلیارد دلار می‌رسد. این ارز دیجیتال سال ۲۰۱۸ توسط صرافی کوین‌بیس و شرکت پرداخت Circle به‌وجود آمده که هر دو در آمریکا فعالیت می‌کنند.
Binance USD: دلار بایننس یا BUSD بعد از تتر و USDC احتمالا سومین استیبل‌کوین معروف دنیا باشد. در حال حاضر حدود ۱۳٫۵میلیارد دلار BUSD وجود دارد و از این نظر دلار بایننس در رتبه هجدهم بزرگترین ارزهای دیجیتال دنیا قرار گرفته است. از آنجا که این رمزارز توسط صرافی بایننس معرفی شده، همچنان استفاده از آن ممکن است نگرانی‌هایی داشته باشد. چراکه خود صرافی بایننس کاربران ایرانی را تحریم کرده است.
Terra USD: دلار ترا یا Terra USD با نماد UST شناخته می‌شود و یکی از استیبل‌کوین‌ها به حساب می‌آید که قیمت آن همیشه یک دلار است. ارزش بازارش آنقدری نیست که در بین رمزارزهای بزرگ دنیا به چشم بیاید چراکه حدود سه میلیارد دلار از این ارز دیجیتال در کیف پول کاربران وجود دارد. اتفاقی که باعث شده دلار ترا در رتبه ۶۰ فهرست بزرگترین ارزهای دیجیتال دنیا قرار بگیرد. با این وجود این رمزارز ثابت می‌تواند برای ایرانی‌ها فایده بیشتری نسبت به تتر داشته باشد. چراکه درست مثل دای، دلار ترا هم شبکه غیرمتمرکزی دارد و کسی به آن نظارت نمی‌کند. با این حساب احتمال مسدود شدن دلار ترا به‌خاطر تحریم‌های آمریکا و لیست سیاه FATF تقریبا نزدیک به صفر است. همچنین ارز دیجیتال دلار ترا در کره جنوبی راه‌اندازی شده و دست آمریکایی‌ها در کار نیست.
http://mosbatnews.ir/vdcaounu.49nwa15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما