plusresetminus
«دای» بهترین جانشین ‌تتر
مثبت نیوز - مهمترین ویژگی استیبل کوین‌هایی مانند تتر، ثابت بودن قیمت بوده که باعث جذابیت آنها در مبادلات شده است.

ارز دیجیتالی با قیمت دائمی یک دلار، گزینه‌ بسیار مناسبی برای خرید و تبدیل به سایر ارزهای دیجیتال است اما امروز که خطر مسدود شدن دارایی کیف پول‌های ایرانی حس می‌شود، بسیاری از کاربران ایرانی در حال تحقیق برای پیدا کردن جایگزین مناسب تتر هستند. در پاسخ به این سوال استیبل کوین‌های الگوریتمی مثل ارز دیجیتال دای با نماد DAI، به‌عنوان جایگزین تتر پیشنهاد می‌شود.
چرا که رمزارز دای، ماهیتی غیرمتمرکز دارد و در بسیاری از صرافی‌های ایرانی از‌جمله نوبیتکس می‌توان آن را معامله کرد. دای یک الگوریتم پایدار و غیرمتمرکز است که توسط شرکت MakerDAO و بر‌اساس یک پروتکل منبع باز و مبتنی بر اتریوم ایجاد شده است. هدف اصلی از طراحی ارز دیجیتال دای حفظ نسبت دقیق و یک‌به‌یک با دلار آمریکاست. به بیان ساده‌تر یعنی یک دای مانند خود تتر همیشه یک دلار ارزش خواهد داشت. 
صرافی‌های ایرانی کم‌کم دارند دای با نماد Dai را به فهرست رمزارزهای قابل معامله خود اضافه می‌کنند. توکن دای یک مکانیسم پولی ثابت جهانی است و به‌صورت خودکار، ارزشش را تنظیم می‌کند. دای را می‌توانید به‌عنوان یک ابزار پرداخت بین‌المللی به‌کار ببرید. چرا که هیچ کشور، سازمان یا شرکتی نمی‌تواند آن را کنترل و دارایی‌ها را در کیف پول، فریز کند. همچنین احتمال تحریم دای با توجه به‌نوع پروژه‌ آن، کم است. Dai یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز به‌حساب می‌آید.
به‌عبارتی علاوه بر امکان خرید و فروش و تبدیل آن به دیگر ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها، می‌توان Dai را به‌صورت خودکار و بدون انجام معامله در صرافی به دیگر ارزها مثل اتریوم تبدیل کرد. نکته قوت آن برای ایرانی‌ها این است که این ارز دیجیتال ارتباطی با آمریکا ندارد و در چین فعالیت خود را آغاز کرده است. موردی که باعث می‌شود بیشتر از دیگر رمزارزهای ثابت برای کاربران ایرانی امن باشد. همچنین نهاد منتشر‌کننده دای دیگر مسئولیتی در قبال آن ندارد و شیوه مدیریت آن به‌صورت شبکه‌ای است.
اتفاقی که باعث شده قیمت Dai به‌صورت خودکار توسط کاربران ارز دیجیتال ثابت باقی بماند و لازم نیست نهادی بالای سر آن باشد. همین موضوع باعث شده تا کسی هم نتواند روی دای نظارت کند و به سرش بزند تا برای رعایت تحریم‌های آمریکا دارایی کسی را مسدود کند. احتمالا بهترین جایگزین تتر برای ایرانی‌ها همین ارز دیجیتال Dai باشد.
اما توکن دای به‌علت غیرمتمرکز بودن، عملکردی متفاوت دارد و به کشور یا ارگانی وصل نیست. موضوع بعدی در نوع قرارداد استیبل‌کوین‌ها‌ست؛ کمتر کسی اطلاع دارد که در قراردادهای هوشمند تتر، امکان مسدود و فریز کردن تترها در تمامی شبکه‌های مختلف بلاکچینی پیش‌بینی شده است و این یک نکته‌ منفی بزرگ برای این رمزارز است. این در حالی است که توکن دای به‌دلیل غیرمتمرکز بودن، ماهیتی کاملا شفاف دارد.
http://mosbatnews.ir/vdcjo8e8.uqeyozsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما