plusresetminus
اختلاف علوی بروجردی و مصباح یزدی
مثبت نیوز - بعد از توصیه خبرساز آیت‌الله صافی گلپایگانی به محمد‌باقر قالیباف مبنی بر لزوم برقراری رابطه با همه کشورهای جهان، علوی بروجردی به انتقادات واکنش نشان داد.

آیت‌الله سید‌محمد‌جواد علوی بروجردی، نواده دختری آیت الله العظمی بروجردی که به اصطلاح حوزوی در شرف مرجعیت است، در ابتدای درس خارج فقه خود، به طور مفصل نسبت به هجمه ها علیه صافی گلپایگانی اعتراض کرد و گفت: «این شخصیت امروز به‌عنوان مرجعیت شیعه در قم، شیخ‌المراجع، بقیه‌السلف، از روی دلسوزی مسئولی را که به دیدارش آمده نصیحت می‌کند. آیا فقط تعریف و تمجید و احوالپرسی کند؟! هیچ وظیفه دیگری ندارد؟! »
علوی بروجردی چندی قبل صریحا در گفت‌وگو با سایت اکوایران گفته بود اقتصاد اسلامی وجود ندارد و مرداد ۹۸، آیت الله یزدی، که آن موقع رئیس جامعه مدرسین بود؛ به این شکل با مرجعیت وی مخالفت کرده بود: «بعضی اگر یک روزی رسما اعلام مرجعیت کنند، اگر زنده باشم، رسماً جلویش را می‌گیرم و اعلام رسمی هم می‌کنم…نوه مرجع بودن که دلیل شرعی برای مرجعیت نیست؛ کسی نگفته هرجا فلانی نوه مرجع شد، می‌تواند مرجع باشد…اگر چنین فردی تابلو هم بزند، تابلویش را پایین می‌آوریم؛ هیچ تعارفی هم نداریم، چون مرجعیت نمی‌تواند بازیچه باشد.»
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، مرجع ۱۰۳ ساله‌ای که در کنار آیت‌الله وحید خراسانی، دو حامی بزرگ سنت در حوزه علمیه کنونی هستند، در اظهارنظری خبرساز خطاب به قالیباف گفت: «توصیه حقیر این است که باید با تمام کشورهای دنیا با عزّت و اقتدار رابطه داشته باشیم. اینکه با بسیاری از کشورها قهر باشیم صحیح نیست و به ضرر مردم عزیزمان است. شما باید با عقلانیت و تعامل سازنده، حقوق ملت را احقاق کنید. امروز یکی از راه‌های اصلاح امور این است که با حفظ منافع کشور و با عزّت، با جهان در ارتباط باشیم که خیلی از مشکلات برطرف خواهد شد.»
http://mosbatnews.ir/vdcauunu.49nwm15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما