plusresetminus
رجانیوز وابسته کدام فرد و نهاد است؟
مثبت نیوز - رجانیوز سایتی است که طرفداران احمدی‌نژاد آن را تاسیس کردند ولی در سال ۱۳۹۰ و بعد از فاصله گرفتن احمدی‌نژاد با جریان اصولگرا از او جدا شدند و به جبهه‌ای تحت عنوان جبهه پایداری پیوستند. این سایت در حال حاضر هم رسانه جبهه پایداری است که در واقع محافظه‌کارترین جریان سیاسی در ایران است. مدیر سایت در حال حاضر میثم نیلی احمدآبادی است. برادر داماد رئیس جمهور رییسی.

تیتر مطلب اول سایت رجانیوز این بود که «ما با طاغوت فقط «قهر» نیستیم؛ بلکه «دشمنی» داریم». این مطلب چندان دیده نشد هرچند ‌ در آن جملات تندی مثل این بود که «اسلام ناب خمینی بر‌خلاف اسلام تحجر و اسلام آمریکایی «دشمن» را کتمان نمی‌کند و تقلیل نمی‌دهد. امت آخرالزمان با طاغوت «قهر» نیست، بلکه «دشمن» است و تا محو «استکبار» از پای نخواهد نشست.»
اما رجانیوز روز سه‌شنبه، ۴ آبان مطلب دیگری با عنوان ««هشت‌ سال عبرت» کافی نیست؟!» به قلم مهدی جمشیدی نوشت که حسابی خبرساز بود. مهدی جمشیدی ۴۷ ساله، عضو هیأت علمیِ گروه فرهنگ‌پژوهیِ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌‌ اسلامی است و با وجود اینکه روحانی است؛ لباس نمی‌پوشد و یکی از افراد نزدیک به اندیشه فکری آیت‌الله مصباح‌یزدی است به نوعی که همین الان در موسسه‌ای دینی و اصولگرا به نام طلوع حق، یک دوره آموزشی فعال به نام «جمهوریت در آرا و اندیشه علامه مصباح» دارد.
در مطلب جمشیدی چه آمده بود؟ این عبارات: «نه اینکه انقلاب با بسیاری از کشورها، قهر است، صحیح است؛ و نه اینکه راه‌حل مشکلات معیشتیِ مردم، ارتباطات خارجی و اقتصاد برون‌زا است. هر دو پیش‌فرض ایشان ناصواب هستند و این ناصواب ‌بودن، متّکی به هشت‌سال تجربه عینی است: «هشت‌سال خسارت محض» و «هشت‌سال عبرت». کافی نیست؟! می‌خواهید به عنوان مرجع تقلید، دوباره مردم را سرگردان «مذاکره» و «برجام» و «غرب» و «تعلیق» و «شرطی‌شدن اقتصاد» و … کنید؟!»
همان طور که حدس زده می‌شد رجانیوز به سخنان علوی بروجردی نیز واکنش نشان داد. چرا؟ علوی بروجردی در واقع از همان بخشی از حوزه می‌آمد که رجانیوز با آن مشکل دارد.
رجانیوز سحرگاه روز شنبه، بیانیه‌ای روی سایت خود قرار دهد و بنویسد: «طی روز جمعه تلاش‌های فراوانی شد تا اساتید به نام حوزه علمیه و حتی برخی از مراجع عظام در این ماجرا وارد شده و خوراک چند روزه برای رسانه‌های دشمن فراهم شود.
جریان بدخواه انقلاب اسلامی، حجم زیادی از پیام‌ها را برای تحریک اساتید حوزه و موضع‌گیری آنان در روز شنبه تدارک دیده است…با توجه به شرایط خطیر کشور و به جهت حفظ ثبات روحی و آرامش روانی افکار عمومی…در همین سحرگاه روز شنبه نقطه پایانی بر این گفتگوها قرار داده و همه موافقان و مخالفان را به حفظ انسجام ملی برای عبور از توطئه بدخواهان توصیه می‌کنیم.»
http://mosbatnews.ir/vdcjv8e8.uqeyizsffu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما