plusresetminus
تغییر پوشش مهمانداران Sky Up در جهت آسایش و آرامش
مثبت نیوز - یک شرکت هواپیمایی اوکراین، لباس یونیفرم مهمانداران زن را به مدل راحت‌تر تغییر داده و کفش ورزشی را جایگزین کفش‌های پاشنه بلند کرده است.

هواپیمایی "اسکای آپ" اوکراین با پروازهای کم هزینه در اروپا، بزرگترین شرکت هواپیمایی اوکراین به شمار می‌رود.
یک مهماندار این شرکت هواپیمایی می‌گوید: برای مثال در یک پرواز رفت و برگشت به زنگبار، ما ۱۲ ساعت داخل هواپیما سر پا هستیم و اگر کفش پاشنه بلند بپوشیم بعد از آن به سختی می‌توانیم راه برویم، حدود چهار ساعت مراحل امنیتی قبل پرواز و همچنین تمیزکاری بعد از آن هم باید به این مدت اضافه ‌شود.
نظرسنجی این شرکت هواپیمایی از خدمه پروازی نشان داد که بسیاری از کارکنان زن این شرکت از پوشیدن کفش پاشنه بلند و بلوز و دامن‌های چسبان و تنگ خسته شده‌اند و مدیران شرکت تصمیم به تغییر لباس فرم مهمانداران گرفتند و کفش پاشنه بلند را به کفش‌های راحت ورزشی و بلوز و دامن های تنگ و چسبان را به کت و شلوارهای گشاد و آزاد تبدیل کردند.
ريیس بخش بازاریابی این شرکت هواپیمایی می‌گوید: مهمانداری هواپیما یک شغل رمانتیک نیست؛ کار سختی است و ما دریافتیم که مهمانداران زن نمی‌خواهند با کفش‌‌ های‌هیل و لباس تنگ، نقش سرگرم کننده و جذاب برای مسافران پرواز داشته باشند.
در سال‌های اخیر دستورالعمل‌های شرکت‌های هواپیمایی مربوط به پوشیدن اجباری کفش پاشنه ‌بلند برای پرسنل زن، نشانه‌ای از سکسیسم یا تبعیض جنسیتی در محیط کار ارزیابی شده و فعالان اجتماعی تاکید دارند که پوشیدن کفش پاشنه ‌بلند باید به انتخاب خود افراد باشد نه یک ضرورت شغلی.

http://mosbatnews.ir/vdca66nu.49nw015kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما