plusresetminus
ترامپ: در دوره من به طالبان اخطار داده بودم اگر سرباز آمریکایی را بزنید زمینتان می زنم
مثبت نیوز - ريیس جمهور پیشین آمریکا در گردهم‌آیی هوادارانش در ایالت جورجیا، بار دیگر از جو بایدن ريیس جمهوری فعلی آمریکا و نحوه خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان بشدت انتقاد کرد و آن را وحشتناک‌ترین نمایش بی‌کفایتی یک ريیس‌جمهور نامید.

ترامپ که در کمپین انتخاباتی هرشل واکر از متحدان خود که تلاش می‌کند تا وارد مجلس سنا شود، سخنرانی می کرد گفت: ما آنجا در افغانستان پایگاه بزرگ و قشنگی داشتیم که میلیاردها دلار هزینه ساختش شده بود و یک شبه بدون اینکه چراغ‌ها را خاموش کنند و از همه چیز مطمئن شوند، از آنجا خارج شدیم.
می‌دانید حالا کی به همه‌ی تجهیزات نظامی ما در آنجا چشم دوخته و آن ها را در کنترل دارد؟ چین.
قرار این بود که پایگاه بگرام را که نزدیک مرز چین است نگهداریم و پنج پایگاه دیگر آمریکا را با بمب از بین ببریم. ترامپ گفت دولت بایدن، تجهیزات نظامی آمریکا به ارزش حدود ۸۵ میلیارد دلار را در افغانستان رها کرده و حالا دشمن ما به آنها دسترسی دارد.
دونالد ترامپ با اشاره به توافق دولت خودش با طالبان در قطر در سال ۲۰۲۰ و گفت‌وگوی خودش با عبدالغنی برادر، معاون نخست وزیر طالبان گفت: من به عبدال[عبدالغنی برادر] خیلی جدی گفتم که نمی‌توانی سرباز ما را در افغانستان بزنی وگرنه چنان میزنمتان که هیچ‌گاه از زمین بلند نشوید و نمونه‌ش را ندیده باشید، او هم متوجه این هشدار بود و در مدت ۱۸ ماه، یک سرباز آمریکایی هم کشته نشد، طالبان واقعا به حرف ما گوش می‌دادند ولی بایدن خراب کرد.
قرار خروج از افغانستان هم اینطور نبود که نظامی‌ها اول خارج شوند و شهروندان ما آنجا بمانند.
دونالد رامپ افزود که در آخرین روزهای خروج، ۱۳ سرباز آمریکایی جانشان را از دست دادند و دلیل مرگ سربازان آمریکایی را روش غلط بایدن برای خروج از افغانستان دانست.
http://mosbatnews.ir/vdcfeyd0.w6dxvagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما