plusresetminus
شستا به چه شکل بدهی فدراسیون فوتبال را پرداخت کرده است؟
مثبت نیوز - پاییز ۹۸ شستا دو میلیون یورو به فدراسیون داده بود تا دستمزد مارک ویلموتس، سرمربی اخراجی تیم‌ ملی را پرداخت کند و تا بهار ۹۹ هم این پول را پس بدهد.
فدراسیون اما خلف‌وعده کرد و این پول را پس نداد تا اینکه زمستان ۹۹ شستا با شکایت به قوه‌ قضائیه، حکم توقیف ساختمان فدراسیون را گرفت.

شستا نه فقط ساختمان فدراسیون، بلکه حکم توقیف سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس را هم گرفته که به لحاظ حقوقی جزو املاک فدراسیون فوتبال است.
ساختمان فدراسیون فوتبال در خیابان سئول واقع شده و ساختمان باشگاه قرمزپوش پایتخت هم چند قدم بالاتر، در همین محله واقع شده است.
این بدهی با شستا تسویه نشده و این درست برخلاف چیزی است که پیش از این صادق درودگر، رئیس کمیته اقتصادی سازمان لیگ اعلام کرده بود.
طلب دو میلیون‌یورویی شستا را با نرخ روز اگر محاسبه کنیم، رقمی حدود ۶۰ میلیارد تومان می‌شود. این پول هم به عنوان بخشی از سرمایه شستا در حقیقت به کارگران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تعلق دارد. این سازمان حدود ۳٫۶ میلیون نفر مستمری‌بگیر دارد که حدود ۶۰ درصد آنها حداقل حقوق‌بگیر هستند و در تامین معیشت خود مشکل دارند.
به همین دلیل هم در روزها و هفته‌های اخیر مرتب تجمع اعتراضی تشکیل می‌دهند و طبعا روی استرداد این پول حساسیت ویژه‌ای وجود دارد. پارسال هم که فاش شد شستا چنین پولی برای پرداخت بدهی ویلموتس پرداخت کرده، بعضی ایراد گرفتند که چرا این نهاد عمومی باید از اموال کارگران و بازنشستگان، تاوان ریخت‌وپاش‌های مدیران بی‌کفایت فدراسیون را بدهد.
وزیر ورزش توضیح داد که این پول با دستور ستاد مقابله با تحریم پرداخت شده است.
برای پرداخت پول ویلموتس و دور زدن تحریم‌ها از منابع شرکت پتروشیمی فن‌آوران استفاده شده که از شرکت‌های تابعه شستا محسوب می‌شود.
شستا به عنوان یک هلدینگ قدرتمند در حدود ۲۰۰ شرکت زیرمجموعه مدیریتی دارد و این شرکت پتروشیمی فن‌آوران هم از سال ۱۳۷۷ را‌ه‌اندازی شده که در بندر امام خمینی در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار قرار گرفته است.

http://mosbatnews.ir/vdcgyn9q.ak9yw4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما