plusresetminus
پس از همکاری نظامی ایران با هند و روسیه این بار نوبت به پاکستان رسید
مثبت نیوز - تمرین مرکب دریایی با حضور ناوگروه‌هایی از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمهوری پاکستان برگزار خواهد شد.

تمرین مرکب دریایی ایران و پاکستان با هدف تبادل تجربیات آموزشی و اطلاعاتی، تامین امنیت خطوط تجاری دریایی منطقه، حسن همجواری و تعمیق روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در منطقه جزیره لارک برگزار خواهد شد.
ناو اطلاعاتی-رزمی و عملیاتی کشور پاکستان با استقبال رسمی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت.
ناوگروه پاکستانی، شامل ۲ ناو نیروی دریایی در راستای سنت دریایی پاکستان و به منظور تقویت روابط دو جانبه و دوستانه، در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش پهلو گرفته است.
این در حالی است که در اواخر بهمن ماه رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه تحت عنوان کمربند امنیت دریایی با حضور یگان‌هایی از نیروی دریایی ارتش، نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی روسیه در منطقه شمال اقیانوس هند آغاز شده بود و در روز اول آن، هند نیز به این رزمایش پیوست.
از این روست که به نظر می‌رسد پاکستانی‌ها با حساسیت، این موضوع را دنبال کرده و در اولین فرصت خواستار آن شدند تا با همسایه خود که ۹۰۹ کیلومتر مرز مشترک خاکی با آن دارند، یک رزمایش برگزار کنند و قدرت دیپلماسی دفاعی خود را به رخ هند بکشند.
http://mosbatnews.ir/vdcfctdy.w6d1magiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما