plusresetminus
واکسن استرازنکا در اغلب کشورهای اروپایی متوقف شد!
مثبت نیوز - علیرغم اینکه سازمان بهداشت جهانی و متخصصان ویرولوژی در اروپا و کانادا اعلام کرده‌اند که هیچ رابطه‌ای میان تزریق واکسن استرازنکا و لخته شدن خون در بدن انسان وجود ندارد، این واکسن در اغلب کشورهای اروپایی متوقف شد.

آلمان، فرانسه و ایتالیا هم به جمع کشورهایی پیوستند که تزریق واکسن استرازنکا آکسفورد را در یک اقدام احتیاطی متوقف کرده‌اند.
کانادا همچنان به استفاده از این واکسن برای تزریق به شهروندان ادامه می‌هد. اولین بار هفته گذشته نروژ گزارش کرد که تزریق این واکسن در مواردی باعث لخته شدن خون در بدن اشخاص شده است. بعد از آن جمهوری ایرلند و هلند هم جزء هشت کشوری شدند که تزریق واکسن استرازنکا را متوقف کرده‌اند.
وزیر بهداشت آلمان گفت پس از توصیه نهاد نظارت درمان در این کشور، بر اساس گزارش‌های تازه از موارد لخته شدن خون در وریدهای مغز، این تصمیم گرفته شده است. آلمان در حالی این تصمیم را گرفته است که پیش‌بینی می‌شود موارد ابتلا به کرونا در این کشور و کل اروپا طی سه هفته آینده افزایش یابد و فشار بر بخش‌های مراقبت ویژه در بیمارستان‌ها بیشتر شود؛ سازمان‌‌های بهداشتی درمانی از دولت خواسته‌اند محدودیت‌های بیشتری برای جلوگیری از شیوع کووید طی فصل بهار در نظر بگیرد.
http://mosbatnews.ir/vdcdoo0f.yt0n96a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما