plusresetminus
پشت بیت کوین خالی شد
مثبت نیوز - بیت‌کوین بعد از رسیدن به قله ۵۸ هزار دلاری،مهم‌ترین حامی خود یعنی ایلان ماسک را از دست داد.

کسی که هر توییتش قیمت بیت‌کوین را ۲۰درصد بالا می‌برد، حالا می‌گوید بیت‌کوین و اتریوم زیادی گران هستند.
بانک جی‌پی‌مورگان به عنوان بزرگ‌ترین بانک آمریکا هم این موضوع را تایید کرده و درباره سقوط قریب‌الوقوع قیمت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال هشدار جدی داده است.
گزارش‌های رسمی می‌گویند تقریبا چهار تا شش درصد از کل بیت‌کوین‌هایی که سالانه در دنیا استخراج می‌شوند مربوط به ایران است.
معاملات روزانه بیت‌کوین در صرافی‌های ایرانی هم به حدود یک‌دهم درصد کل معاملات بازارهای جهانی می‌رسد.
با حدس و گمان می‌توان تخمین زد احتمالا ایرانی‌ها در مجموع حدود یک میلیارد دلار بیت‌کوین داشته باشند که در صورت تکرار سقوط ۸۵ درصدی بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ می‌تواند تا ۲۱ هزار میلیارد تومان به سرمایه‌گذارهای ایرانی بیت‌کوین ضرر بزند.
ایلان ماسک،ثروتمندترین فرد جهان تا پیش از این بزرگ‌ترین حامی بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال به حساب می‌آمد.
یک توئیت او و تغییر پروفایل توییترش در حمایت از بیت‌کوین کافی بود تا قیمت این ارز دیجیتال به طور ناگهانی ۲۰ درصد افزایش پیدا کند اما در اقدامی عجیب، ایلان ماسک بیت‌کوین و اتریوم را به عنوان بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال در دنیا تنها گذاشت.
ارزش کل بازار بیت‌کوین در دنیا از یک تریلیون دلار عبور کرد که به پول ما می‌شود رقمی حدود ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار میلیارد تومان.
ماسک در حال حاضر بیش از ۴۸ میلیون دنبال‌کننده دارد و توییت‌هایش حسابی بازارهای مالی را به هم ریخته است.
تحلیلگران بانک جی‌پی‌مورگان می‌گویند از پنج‌ماه پیش تاکنون ارزش بیت‌کوین ۴.۵برابر شده است. این روند صعودی پایدار نمی‌ماند و این افزایش قیمتی که به لطف شرایط کرونا به اینجا رسیده به زودی شکست می‌خورد.
جک ما، مالک علی‌بابا و ثروتمندترین مرد چین هم نسبت‌به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین هشدار داده و قیمت آن را در حال حاضر حباب می‌داند.
او می‌گوید فناوری بلاکچین باعث پیشرفت‌های زیادی در زندگی مردم خواهد شد ولی مشارکت در معاملات بیت‌کوین در شرایط کنونی با خطرات و ریسک زیادی همراه است چراکه قیمت بیت‌کوین در شرایط فعلی حباب دارد.
اولین‌بار نیست که بیت‌کوین با صعود عجیب‌وغریبش همه توجهات را به خود جلب می‌کند.
سال ۲۰۱۷ هم مشابه اتفاقات امسال در بازار ارزهای دیجیتال افتاد. ابتدای آن سال بیت‌کوین در بازارهای جهانی تنها ۷۶۰ دلار قیمت داشت و در عرض چند ماه به رکورد ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلاری دست پیدا کرد. محبوب‌ترین ارز دیجیتال دنیا در آن سال تقریبا ۲۶ برابر شد و کلی سروصدا به پا کرد.
سقوط بیت‌کوین تنها در یک روز اتفاق افتاد و از آن روز به بعد، تا یک‌سال بیت‌کوین نتوانست به شرایط عادی خود برگردد. ریزش بیت‌کوین تا یک‌سال بعد یعنی دسامبر ۲۰۱۸ ادامه پیدا کرد و قیمت آن در بازارهای جهانی تا سه هزار دلار کاهش داشت. این یعنی بیت‌کوین عملا ۸۵ درصد ارزش خود را از دست داد.
اتفاقی که دیر یا زود احتمال تکرار آن وجود دارد. تقریبا مشابه تکرار اتفاقات سال ۹۲ برای بورس خودمان.
تجربه قبلی ریزش بیت‌کوین نشان می‌دهد این ارز دیجیتال این روزها در لبه پرتگاه قرار گرفته و اگر سقوط آن آغاز شود، بعید نیست دوباره ارزش بیت‌کوین تا ۸۵ درصد رقم فعلی پایین بیاید. در حال حاضر بیت‌کوین در بازارهای جهانی در محدوده ۵۸ هزار دلار معامله می‌شود و سقوط آن ممکن است قیمت بیت‌کوین را تا ۹ هزار دلار کاهش دهد. با تبدیل این اعداد می‌توانیم نتیجه بگیریم بیت‌کوینی که در حال حاضر قیمت آن حدود یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان است، در صورت سقوط می‌تواند تا ۲۲۰میلیون تومان کاهش قیمت پیدا کند.
http://mosbatnews.ir/vdcd9s0f.yt0nk6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جدیدترین عناوین