plusresetminus
پیام‌رسان بیسفون پس از ۸ سال فعالیت تعطیل شد
مثبت نیوز - پیام رسان بومی بیسفون با ارسال اعلان به کاربران خود اعلام کرد که به دلایل متعدد تصمیم به توقف فعالیت خود گرفته است.

پیام رسان بیسفون توسط شرکت تراشه سبز ساخته شد و از سال ۹۱ تا سال ۹۳ کارهای توسعه نرم‌افزار انجام شد و برای نخستین بار در سال ۹۳ و در نمایشگاه تلکام از این محصول رونمایی شد. در الکامپ ۹۳ این نرم‌افزار به صورت رسمی در بستر اندروید و iOS ارائه شد و به تدریج قابلیت چت و گروه را نیز به آن اضافه شد.
برای آنکه بیسفون واقعا یک پیام رسان بومی باشد تلاش‌های زیادی شد، از جمله همکاری با هنرمندان معروف ایرانی در طراحی بصری این اپلیکیشن.
تیمی به سرپرستی «بزرگمهر حسین‌پور» طراحی استیکرهای این پیام‌رسان را بر عهده گرفت و بخشی از طراحی استیکرهای این مجموعه توسط تیم شکرستان انجام شد؛ «کارن همایونفر» نیز در طراحی زنگ و صدای اختصاصی برای این نرم‌افزار با تیم بیسفون همکاری کرد. ‌
عوامل اجرایی تیم بیسفون ادعا داشتند که ویژگی مهمی همچون کانال که امروزه در تلگرام جزو ویژگی‌های محبوب و البته اصلی آن است را آنها پیش از تلگرام راه‌اندازی کرده بودند.
ناگفته نماند که برخی از کارشناسان حوزه تلکام نیز این ادعا را تایید می‌کنند که بیسفون قبل از تلگرام ایده کانال را ارائه داده، اما نیاز به دریافت مجوز از وزارت ارشاد برای کانال‌ها، باعث کشیده شدن ترمز این قابلیت کلیدی در بیسفون شد.
در سال ۹۴ و پس از آنکه این پیام رسان به بیش از ۲ میلیون کاربر دست پیدا کرد، یک ارتقای نرم افزاری در آن انجام شد و با یک ری‌برند دوباره، محصول جدیدی با نام «بیسفون پلاس» عرضه شد. در آن زمان گفته شده بود که بیسفون پلاس قابلیت ارائه خدمات به ۱۰ میلیون کاربر را به صورت همزمان دارد و به زودی مواردی چون تبادلات بانکی و احراز هویت نیز روی آن انجام خواهد شد.
بیسفون پلاس دست روی نقطه حساسی همانند «امنیت» گذاشته بود و در بخش «درباره ما» تاکید کرده بود «به‌واسطه پروتکل اختصاصی خودمان، مسائل امنیتی در زمینه هک و حوزه‌های مشابه را رعایت کرده‌ایم و به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که امن‌ترین پیام‌رسان داخلی هستیم.»
حتی در تبلیغات و بیلبوردهای شهری که از این پیام رسان دیده می‌شد با شعار «نگران تیک سوم نباش» مواجه بودیم که نشان می‌داد بیسفون پلاس می‌خواهد به کاربران خود ثابت کند هیچ اطلاعاتی از آن ها به خارج از سرورها درز پیدا نخواهد کرد.
در هر حال این پیام رسان بعد از فراز و نشیب‌های فراوان، نتوانست به موفقیت برسد و امروزه در آستانه تعطیلی است. نرم افزار بیسفون در مارکت‌های اندرویدی گوگل پلی و یا کافه بازار دیده نمی‌شود و بخش پشتیبانی آن نیز پاسخگو نیست.
http://mosbatnews.ir/vdcbsfb8.rhb9apiuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جدیدترین عناوین