plusresetminus
صادرکنندگان برتر معرفی شدند
بیست‌‍‌وچهارمین مراسم روز ملی صادرات برگزار شد.

در این مراسم از میان ۵۶ صادرکننده برتر، به یک شرکت مدال افتخار صادرات، به ۸ شرکت تندیس صادرکننده ممتاز ملی و به ۴۷ شرکت دیگر تندیس صادرکننده نمونه ملی اهدا شد.
از بین منتخب‌ها، ۱۰ شرکت در حوزه صادرات صنایع غذایی، ۷ شرکت در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی و ۳۹ شرکت در حوزه صادرات محصولات صنعتی و معدنی فعال هستند.
شرکت ذوب‌آهن توانست مدال افتخار صادرات در سال ۹۸ را از آن خودش کند.
با مرور فعالیت‌های شرکت ذوب‌آهن در سال گذشته می‌بینیم که اهدای مدال افتخار به آن بیراه هم نبوده است. شرکت ذوب‌آهن اصفهان(نماد «ذوب» در فرابورس ایران) که در سال ۹۷، فروش ۷۲۰۰ میلیاردتومانی را ثبت کرده بود، در سال ۹۸، رشد ۵۱ درصدی را در فروش محصولات خود تجربه کرد و درآمد فروش این شرکت به ۱۰ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان رسید.
در اسفندماه ۹۸، ذوب‌آهن اصفهان ۱۱۳۷ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رساند که نسبت به ماه مشابه سال قبل، رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد. درمجموع «ذوب» بهترین عملکرد فروش فصلی خود در سال ۹۸ را در فصل زمستان ثبت کرد و موفق به تحقق درآمد فروش ۳۱۸۵ میلیاردتومانی در این فصل شد.
در اسفند ۹۸، نرخ فروش تیرآهن، میلگرد و شمش کالایی شرکت ذوب‌آهن اصفهان نسبت به نرخ‌های میانگین سال ۹۸، به‌ترتیب رشد ۱۵.۵، ۲۳ و ۱۹ درصدی را تجربه کرد که دستاورد بسیار خوبی محسوب می‌شود.
مجموعا هشت شرکت به عنوان شرکت‌های ممتاز در زمینه صادرات شناخته شدند که پاکسان در صدر آن ها ایستاده بود.
پاکسان که قبل از شیوع کرونا هم صادرات گسترده‌ای به کشورهای حوزه قفقاز، آسیای میانه، عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، سوریه، کشورهای حوزه خلیج‌فارس و کنیا در آفریقا داشت، اما با شیوع کرونا، هم تولید محصولات بهداشتی مربوط به شست‌وشویش بیشتر شد و هم صادرات آن به کشورهای اطراف افزایش پیدا کرد.
شرکت پگاه هم یکی از ۱۰ شرکت حوزه صنایع غذایی بین شرکت‌های برتر حوزه صادرات است.
این شرکت که طبق صورت‌های مالی‌اش به ۳۱ کشور جهان محصولات لبنی صادر می‌کند، ادعا دارد که سالانه ۷۲۰ میلیون دلار صادرات دارد.
شرکت برفاب هم که شرکت سوم در فهرست صادرکننده‌های ممتاز است، می‌گوید که ۸۵ درصد محصولاتش صادر می‌شود و فقط ۱۶ درصد آنها را به بازار داخلی می‌فرستد.
این شرکت در سال گذشته توانست وارد بازار روسیه هم بشود.
جالب اینکه بین این هشت شرکتی که به عنوان صادرکننده ممتاز برگزیده شده‌اند فقط یک شرکت نفتی وجود دارد که آن هم در رده هشتم ایستاده: شرکت نفت سپاهان شرکتی که سهامی عام است و با نماد «شسپا» در بازار سرمایه فعال است و در سال ۹۸ توانسته ۴۷۱ درصد رشد سرمایه را تجربه کند؛ یعنی سرمایه این شرکت از ۱۰۵ میلیارد تومان به ۶۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
بین ۴۷ شرکت نمونه، پنج شرکت در کار ارائه خدمات فنی و مهندسی هستند. در این بین شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس از بقیه بالاتر ایستاده که در زمینه ساخت پل، تونل، مترو و نیروگاه برقابی فعال است.
این شرکت سال ۹۷ هم به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شده بود. مدیرعامل این شرکت سال گذشته اعلام کرده بود که شرکت زیرمجموعه‌اش در ۴۷ پروژه مهندسی بین‌المللی حضور فعال دارد.
http://mosbatnews.ir/vdca06n6.49noe15kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما