plusresetminus
اکبر طبری چگونه بازداشت شد؟
مثبت نیوز - طبری یک ماه در خانه لاریجانی پنهان شده بود، قوه قضاییه چندین بار احضاریه فرستاد ولی طبری به دادگاه مراجعه نکرد و سه بار هم مامورین جهت بازداشت به منزل لاریجانی مراجعه کرده بودند که محافظان آملی لاریجانی مانع اجرای حکم شدند و در نهایت با موافقت رهبر معظم انقلاب، نیروهای نظامی با درگیری وارد خانه صادق لاریجانی شده و طبری را راهی سلول انفرادی کردند.

در ۲۰ سال گذشته که قوه قضائیه بار‌ها از سوی منتقدانش با اتهام فساد مواجه بوده، اکبر طبری، سال‌ها معاونت اجرایی ریاست و مدیرکلی امور مالی این نهاد را بر عهده داشته. اما در تمام این سال‌های پر حاشیه قوه قضائیه، او توانست خود را در سایه نگه دارد و به ندرت عکس و خبری از او به رسانه‌ها درز کرد.
نام اکبر طبری در فاصله چهارماه پس از برکناری‌اش در اواخر سال ۱۳۹۷ بار‌ها تکرار شد تا آنکه اطلاعات سپاه او را ۲۳ تیرماه ۱۳۹۸ گذشته بازداشت کرد.
گفته می‌شود بازداشت او با دستور مستقیم آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس جدید قوه قضائیه، انجام شده است.
او نوشت: "این‌جانب درحالی‌که در خارج از حوزه قضائی تهران و در شهرستان آمل بدون دریافت نیابت قضائی از شهرستان آمل ناهار میهمان منزل ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و منصوب مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانی بودم، در منزل ایشان توسط گروه پنجاه‌ نفره - که موجب درگیری با نیروهای حفاظتی حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانی قرار گرفت - بازداشت و در ساعت سه‌ونیم شب توسط بازپرس رسیدگی‌کننده پرونده که در آن شب در بند 2 الف بازداشتگاه منتظرم بود، تفهیم اتهام نموده که در تاریخ تشکیل بیش از یکصدساله عدلیه در آن ساعت شب سابقه نداشته است.
حسن نجفی در سال چهار بار جهت دیدار خانواده به ایران مراجعه می‌کرد و بیشتر فعالیت‌های ایشان در خارج از کشور است، نجفی زمین‌های کلاک لواسان را به‌ صورت خانوادگی پانزده‌نفری به صورت آگهی مزایده از ستاد اجرائی فرمان امام(ره) و بنیاد شهید انقلاب اسلامی در دوازده سال گذشته خریداری کردند.
ارتباط خانوادگی، قراردادی و مشاوره‌ای این‌جانب با نجفی و شرکت ایشان و مرحوم پدرشان مربوط به بیش از سی‌وپنج سال گذشته می‌باشد.
اجازه ساخت زمین های کلاک لواسان براساس فرمان حکومتی شماره 538/3/50 مورخه 12/8/95 صادره از سوی رئیس کل دادگستری وقت تهران جناب آقای غلامحسین اسماعیلی به آقای مرادی شهردار وقت لواسان اعلام گردیده و تصمیم صادره از سوی ریاست معظم قوه قضائیه یک تصمیم قضایی قطعی و برای تمامی نهادها، ادارات، سازمان‌ها و ... لازم‌الاجرا بوده و هرگونه استنکاف از اجرای مصوبه مذکور و دستورات قضایی صادره، قابل تعقیب کیفری خواهد بود، همچنین به موجب رأی صادره‌ برای کلیه مراجع قضایی و اداری و شهرداری‌ها لازم‌الاتباع است و هرگونه ادعای مغایر با مفاد رأی مذکور قابل پذیرش و استماع نخواهد بود."
همچنین سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات گفته است: ساخت شهرک کلاک با حکم رییس قوه قضائیه سابق بوده است و وزارت کشور،‌ استانداری تهران و فرمانداری در آن هیچ نقشی نداشته‌اند.
اکبر طبری معاون لاریجانی: "من، نجفی و مشایخ مثل سه برادریم. اگر من ۸۰۰ میلیارد هم بخواهم، این برادرانم می‌دهند. اگر کل لواسان و کارخانه‌اش را بخواهم، به نام من می‌کند."
یکی دیگر از مفسدان اقتصادی که از کشور گریخته، حسن نجفی است.
دریافتی اکبر طبری از نجفی مجموعه‌ای سنگین و عظیمی از وجوه نقد و ملک است که فقط در یک قلم زمینی به مساحت هزار و ۶۵۷ متر مربع واقع در قریه نجار کلای لواسان بوده است.
 
http://mosbatnews.ir/vdccx4qs.2bq4e8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جدیدترین عناوین