plusresetminus
بهمن خودرو دیگنیتی(دانگ فنگ iX5)
مثبت نيوز - جدیدترین محصول گروه خودروسازی بهمن، یک کراس‌اور کوپه ساخت دانگ فنگ چین خواهد بود.

این مدل با پیشرانه ۱/۵ لیتر توربوشارژ، برای رقابت با چری تیگو 7 آماده می‌شود.
روزگاری نه‌چندان دور، محصولی مشهور و باکیفیت مثل مزدا 3 در خط مونتاژ گروه بهمن وجود داشت و با قیمتی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شد. حالا با رسیدن به پاییز ۱۳۹۹ و نرخ ۳۰ هزار تومان برای یک دلار، نه‌تنها اثری از خودروهای ژاپنی در کارخانه‌های ایرانی دیده نمی‌شود؛ بلکه مدل‌های چینی مثل بسترن B30 و هاوال H2 هم با اجرای تحریم‌های امریکا، از سبد محصولات گروه بهمن حدف شده‌اند. با این شرایط، شرکت‌های ایرانی مثل بهمن موتور، مجبور به عقد قرارداد با خودروسازان چینی کم‌تر شناخته شده، مثل دانگ فنگ هستند تا شاید بتوانند خطوط مونتاژ را فعال نگه ‌دارند.
از نظر کیفیت فنی و قیمت محصولات، نمی‌توان دانگ فنگ را معادل چری و جیلی دانست.
نسخه صادراتی دنده اتومات دانگ فنگ iX5 در بازار روسیه و قزاقستان ۲۰ هزار دلار فروخته می‌شود. با این شرایط، چنانچه دیگنیتی بهمن خودرو یک میلیارد تومان قیمت خواهد داشت.
در بازار کراس‌اورهای لوکس چینی، چری تیگو 7 از سال‌ها پیش، تنها گزینه است و فروش بسیار خوبی‌ دارد. البته خدمات پس از فروش مطلوب مدیران خودرو و کیفیت قابل قبول تیگو 7، فروش فنگون iX5 را مشکل خواهد کرد.
بازار خودرو کشورمان با کاهش شدید عرضه در برابر تقاضا رو‌به‌رو است. افت ارزش پول ملی ایران و فقدان واردات، خریدار را به سمت مدل‌های چینی هدایت می‌کند؛ درحالی‌که فقط محصولات مدیران خودرو(تيگو) در بازار در دسترس است. برای همين ورود خودروی جديد موفق خواهد بود.
http://mosbatnews.ir/vdcds90f.yt0j96a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما