plusresetminus
فشار ترامپ برای جداشدن فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام
مثبت نیوز - شبکه‌های اجتماعی تاثیر زیادی روی زندگی روزمره ما دارند و محبوبیت و قدرتش برای دولت ها خطرناک است.

اما تجزیه فیسبوک، واتساپ و اینستاگرام از یکدیگر نمی‌تواند مشکلات کشور آمریکا را برطرف کند.
فیسبوک با فشارهای شدیدی مواجه شده و دولت می‌خواهد بزرگترین شبکه اجتماعی جهان را نابود کند.
این اقدام نه تنها نمی‌تواند مشکلات شبکه‌های اجتماعی را برطرف کنند، بلکه اوضاع را وخیم‌تر از گذشته خواهند کرد. برای درک علت این موضوع، منطق اقتصادی این کسب و کارها را مدنظر قرار دهید.
این شبکه‌ها مزایای اقتصادی قابل توجهی برای میلیاردها نفر در سراسر جهان دارد. از آنجایی که این مزایا به ارتباطات ما از طریق شبکه‌های اجتماعی بستگی دارد.
متغیرهای اقتصادی مانند تولید ناخالصی داخلی(GDP) و رشد بهره‌وری ارزش مصرفی که فیسبوک ایجاد می‌کند را نشان نمی‌دهند، چرا که کاربران برای استفاده از سرویس‌ها هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند اما محققان در دانشگاه‌های استنفورد و MIT در یک پژوهش میزان هزینه‌ای که کاربران با دریافت آن حاضر به ترک فیسبوک هستند را مورد بررسی قرار دادند که مشخص شد افراد عادی ارزش بالایی برای سرویس‌ها قائل هستند.
فیسبوک سالانه تنها در ایالات متحده آمریکا نزدیک به ۳۷۰ میلیارد دلار مزایا برای مصرف‌کننده تولید می‌کند که این رقم در سطح جهانی بسیار بیشتر خواهد بود.
امکان جابجایی میان سرویس‌های تلفن همراه باعث شده این بازار رقابتی‌تر از گذشته شود. زمانی که اتحادیه اروپا در اوایل قرن بیست و یکم روی توانایی دریافت شماره موبایل کاربران و افرادی که با آن در ارتباط هستند و قرارگیری آن در اختیار سایر سرویس‌ها اصرار ورزید، رفاه اقتصادی در ۱۵ کشور اروپایی افزایش پیدا کرد. علاوه بر اپراتورهای موبایل، در زمینه پیام‌رسانی نیز چنین موضوعی شاهد بودیم.
زمانی که کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در سال ۲۰۰۲ شرکت «AOL» را مجبور کرد که «AIM» را با یاهو و MSN مسنجر سازگار کند، سهم AOL در یکسال از ۶۵ درصد به ۵۹ درصد کاهش ‌پیدا کرد و پس از سه سال، سهم آن به کمتر از ۵۰ درصد رسید. در سال ۲۰۱۸ نرم افزار AIM کل بازار چت را به اپل، فیسبوک، اسنپ چت و گوگل واگذار کرد.
با افزایش اتهام‌ها علیه هلدینگ فیسبوک مبنی‌بر نقض قوانین ضدانحصاری، اعضای فیسبوک به‌کمک وکلای شرکت حقوقی Sidley Austin LLP سند دفاعیه‌ای ۱۴ صفحه‌ای تنظیم کرده‌اند که ادعا می‌کند اجرایی‌شدن تصمیم دولت و تجزیه‌ی فیسبوک قوانین را نقض می‌کند و به این پلتفرم صدمه می‌زند.
کمیسیون فدرال تجارت آمریکا در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ به‌ترتیب خرید اینستاگرام و واتساپ را تایید کرده است. فیسبوک سرمایه‌ی زیادی برای ادغام این دو شبکه در پلتفرمش صرف کرده است. طبق گفته‌ی فیسبوک، جدایی واتساپ و اینستاگرام از این پلتفرم میلیارد‌ها دلار هزینه دارد.
مارک زاکربرگ زمانی که اینستاگرام را خرید این شبکه با داشتن ۳۰ میلیون کاربر، تنها ۱۳ کارمند داشت.
http://mosbatnews.ir/vdch6-nz.23n6mdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما