plusresetminus
شهر پایدار میهن
مثبت نيوز - «میهن» چه نقشی در بازار پر سود صنعت لبنیات کشور بازی می‌کند؟

آتش‌سوزی در یکی از سوله‌های بزرگ میهن(که شامل چند انبار است) در محل کارخانه اصلی‌ که در اسلامشهر(جاده شورآباد) واقع شده، رخ داد.
یکی از استراتژیک‌ترین سوله‌های میهن که حدود ۱۰هزار مترمربع وسعت دارد.
در قسمت دیگر این آتش‌سوزی، بخش اداری و بایگانی و در قسمت همکف، بخشی از قسمت خط تولید، سردخانه‌ها و کارگاه‌ها وجود داشت که در حدود ۲هزار و ۵۰۰ تا ۳هزار متر وسعت داشت.
در کنار محل آتش‌سوزی، سه سوله بزرگ دیگر که سردخانه و منبع گاز آمونیاک بود وجود داشت.
دو انبار واقع در سوله‌ای که آتش گرفت، انبار نگهداری از مواد اولیه نظیر روغن، کارتن و… بود.
بیمه تخمین زده‌ خسارت مالی وارد شده ۱۵میلیارد تومان است که برای این کارخانه رقم چندان قابل توجهی محسوب نمی‌شود.
یکی از اتفاقات جالب این آتش‌سوزی آن بود که تقریبا همه کمپانی ها حتی برندهای رقیب، نسبت به وقوع این حادثه ابراز تاسف و همدردی کردند؛ از «راستین پلاست آریا» و «کاله» گرفته تا «مینو» و صدها شرکت دیگر.
اتفاقی حرفه‌ای و البته کم سابقه در صنعت تولید کشور.
تقریبا همه شرکت های مشهور و معتبر در اینستاگرام خود نسبت به این حادثه واکنش نشان دادند و روابط عمومی شرکت میهن نیز در یک اقدام حرفه‌ای آن‌ها را منتشر کرد که با این کار توانست توجه کاربران معمولی را نیز به سمت خود جلب و همدردی آن‌ها را نیز دریافت کند.
همزمان با کاهش شدید صادرات محصولات صنایع لبنی به کشورهای همسایه(عراق، افغانستان و پاکستان) برندهای مختلف از جمله میهن، همه ظرفیت‌های تولیدشان را داخل کشور گذاشتند و می‌خواهند با افزایش فروش در کشور آن را جبران کنند.
این برند با نامگذاری کارخانه خود به نام «شهر لبنیات» و خرید چند کارخانه پاکت و کارتن‌سازی و کارخانه های چاپ و تولید لیبل صفر تا صد تولید، بسته‌بندی و توزیع محصولاتش را خودش انجام می دهد.
از سال ۱۳۹۵ استارت ساخت «شهر لبنیات» خورده شد.
از رقبای این شرکت می توان به کاله، پگاه، پاک، چوپان، دامداران، هراز، پاکبان و روزانه اشاره کرد.
این برند ماهانه در حدود ۱۵۰میلیارد تومان فقط صرف هزینه تبلیغات تلویزیونی خود می‌کند.
میهن و صداوسیما به صورت مشارکتی بسته شده(مثل عالیس) و از سود فروش محصولات میهن، چنین رقمی هر ماه نصیب صداوسیما می‌شود.
میهن جمعه شب‌ها نیز مراسم قرعه‌کشی به صورت زنده با اجرای محمد سلوکی در صداوسیما دارد و همچنین اسپانسر قسمت‌های زیادی از برنامه «دستپخت» است.
جایزه بی‌ام‌و برای بستنی پریما، سفر پاریس و کیش برای سالار، سکه برای ماست و لبنیات از جمله قرعه‌کشی‌های میهن است.
اگر بخواهیم بازار لبنیات را به چهار دسته مهم تقسیم کنیم، بازار شیر تقریبا كلش در دست میهن است. بازار بستنی نصفش دست ميهن است. در حوزه ماست‌ و پنیر نيز ميهن بازیگر اصلی شناخته می‌شود.
«ایوب پایداری» بنیانگذار و مدیرعامل لبنیات میهن است که تا سال‌های سال همراه با برادرش «فرامرز پایداری» که سهامدار و قائم‌مقام او بود به توسعه «میهن» مشغول بودند که «فرامرز پایداری» از او جدا شود و برند «دومینو» را تاسیس کند.
پسران این دو نفر نیز که جزو افراد تاثیرگذار این کارخانه محسوب می‌شدند، از یکدیگر جدا و هر کدام در کارخانه پدرشان مشغول به کار شدند.
در سال ۱۳۹۰ کارخانه جدید دومینو راه‌اندازی شد.
این اتفاق دقیقا برای برند چوپان نیز رخ داده و برادران «باهری» از یکدیگر جدا شدند و یکی از آن‌ها کارخانه «ماهشام» را ثبت کرد.
«فرامرز پایداری» خط تولید سابق میهن را برداشته و نام برند دومینو را روی محصولات آن گذاشته و برادر دیگر یعنی «ایوب پایداری» تنها نام و برند «میهن» را برداشته و خط تولید خود را مجددا راه‌اندازی کرده است.
حالا «میهن» روز به روز بزرگ‌تر می‌شود و تصمیم دارد به جز حوزه لبنیات، حوزه‌های دیگر را نیز برای خود کند.
برند «طبیعت» یکی از این برندهاست که از سال گذشته تبلیغات وسیع آن آغاز شده و در حال نزدیک شدن به هدفگذاری خود است و به عنوان یکی از بازیگران روغن و برنج شناخته می‌شود.
اعضای هیات مدیره این شرکت شامل «ابوالفضل پایداری»، «محمد مختاریانی کندری»، «علی پایداری کندرودی» و «سید کاظم میرغنی» است.
برند «خوشبخت» یکی دیگر از زیرمجموعه‌های هلدینگ میهن است که در زمینه تولید چاشنی‌جات مانند رب‌گوجه فرنگی، خوراک لوبیا، تن ماهی، خوراک بادمجان و… فعالیت می‌کند.
برند «مکنزی» که آن هم در زمینه تولید چاشنی‌جات فعالیت می‌کند از دیگر تولیدات این شرکت است.
هلدینگ میهن در زمینه سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای نیز وارد شده و می‌خواهد تا پایان امسال به عنوان رقیب جدی هلدینگ گلرنگ و فروشگاه‌های «افق کوروش» فعالیت کند. فروشگاه‌های میهن «دیلی مارکت» نام دارد كه البته سامانه «هایمارت» را هم دارد.
از نكات قابل توجه می توان به واردات گسترده روغن پالم، خرید شرکت سایپای خمین به نام ابوالفضل پایداری، خرید سردخانه‌های دولتی، واردات ۸۰۰۰ تن برنج از هند و تایلند و تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی بانک مرکزی به شرکت‌های وابسته به خانواده پایداری(شرکت طبیعت سبز پارس کهن، شرکت مجتمع صنایع غذایی میهن، شرکت غذا فرآور پنگوئن، شرکت غلات‌بان، صنایع برودتی اوگور آریا، گروه صنعتی پلیمر پاک آریان، پترو پاک مشرق زمین، یکتا صنعت مامونیه، افرا صنوبر سبز ایرانیان و …) برای واردات مواد اولیه اشاره كرد.
http://mosbatnews.ir/vdcdj90f.yt0jf6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما