plusresetminus
جریمه های سنگين محيط زيستی برای فولکس واگن، مرسدس بنز، پورشه و نيسان
مثبت نيوز - گروه بزرگ خودروسازی دایملر AG به عنوان شرکت مادر برند مرسدس بنز با پرداخت 1.5 میلیون دلار جریمه در بخش آمریکایی خود موافقت کرد.

فولکس واگن از سوی مقامات آلمان به پرداخت جریمه یک میلیارد یورویی محکوم شد.
استرالیا، فولکس واگن را به علت تقلب و دستکاری در میزان انتشار گازهای آلاینده توسط خودروهای دیزلی ۸۶ میلیون دلار جریمه کرد.
قبلا نيز آمریکا، فولکس واگن را به پرداخت جریمه ای به مبلغ ۴.۳ میلیارد دلار محکوم کرده بود.
از سوی وزارت محیط زیست کره جنوبی، شرکت مرسدس بنز در در این کشور، ۱۰۵ میلیون دلار جریمه باید بپردازد که در این میان بیشترین مبلغ جریمه را به خود اختصاص داده است. بعد از آن پورشه با ۱.۳ میلیون دلار و نیسان نیز با ۱.۲ میلیون دلار جریمه، به جرم تقلب در خودروهای دیزلی فروخته شده در بازار کره جنوبی متهم شده اند. 
وزارت دادگستری آمریکا، آژانس حفاظت از محیط زیست و دادستان کل کالیفرنیا گروه خودروسازی دایملر را متهم به استفاده از یک نرم افزار خاص برای دور زدن تست‌های مصرف سوخت و گازهای گلخانه‌ای کرده‌اند. دایملر در حدود 250 هزار دستگاه خودرو و ون دیزلی با برند مرسدس بنز را مجهز به این نرم افزار کرده و به فروش رسانده است.
تقلب و دستکاری گروه خودروسازی فولکس‌واگن آلمان، در آزمایش دستگاه تشخیص آلاینده‌های بیش از ۱۱ میلیون دستگاه فولکس‌واگن و آئودی، که در طول سال‌ها فروخته شده است.
فولکس‌واگن بالغ بر ۵۷ هزار دستگاه خودرو آلاينده وارد بازار استرالیا کرده است.
دولت آلمان به دایملر دستور داد تا حدود ۲۴ هزار دستگاه خودرو که دارای دستگاه انتشار کنترل غیر قانونی هستند را از خط تولید خود خارج نماید.
از مدل خودروهای بنز می توان به C 200d، GLC 220 d 4MATIC، GLC 250 d 4MATIC و  ML 250 BlueTEC 4MATIC اشاره کرد.
http://mosbatnews.ir/vdccxpqs.2bq4o8laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما