plusresetminus
بررسی جانشینان ال‌‎جی و سامسونگ
مثبت نیوز - ال‌جی و سامسونگ تقریبا یک‌سال پیش با بازار ایران خداحافظی کردند و نماینده‌هایشان که پیش از این کار مونتاژ محصولات این دو برند را در ایران برعهده داشتند، از آبان ۹۸ برندهای سام و جی‌پلاس را جایگزین آنها کردند.

قرار بود قطعات مستقیما از شرکت چینی که قطعات برندهای اروپایی لوازم خانگی را تولید می‌کند، تامین شوند. اما خبر خوشحال‌کننده‌ای که ما را به بازار لوازم خانگی امیدوار کرده ‌بود، چندان پایدار نماند.
حالا ۹ماه از جانشینی سام و جی‌پلاس می‌گذرد، ولی در بازار لوازم خانگی به‌سختی می‌توان رد و نشان محصولات آنها را پیدا کرد.
جی‌پلاس حتی در فروشگاه اینترنتی خودش هم محصولات را ناموجود اعلام کرده و به مشتریانش می‌گوید، فعلا صبر کنند تا مشکل واردات قطعات حل شود.
گروه سام هم عرضه محصولات را به فروشگاه اینترنتی خودش محدود کرده و صرفا تلویزیون و یخچال‌فریزر می‌فروشد و دست دیگر فروشنده‌های لوازم خانگی را خالی گذاشته است.
در این شرایط فروشنده‌هایی که قبلا انبارشان را از محصولات این دو برند پر کرده بودند، قیمت‌ها را از دو تا هشت‌میلیون تومان بالا برده‌اند و شرایط تقریبا به همان دوران خروج ال‌جی و سامسونگ بازگشته است.
آن زمان هم صرفا فروشگاه‌های کوچک ته‌مانده محصولات ال‎‌جی و سامسونگ موجود در انبارشان را به فروش گذاشته بودند.
*** ماجرای جانشینی برندهای کره‌ای لوازم خانگی
آبان‌ماه ۹۸ اولین زمزمه‌ها از جانشینی دو برند ایرانی به‌جای همتایان کره‌ای‌شان به گوش رسید. رابطه گلدیران به‌عنوان نماینده ال‌جی و گروه سام به‌عنوان نماینده سامسونگ در ایران، با شریک کره‌ای سرد شده بود و آنها به‌خاطر تحریم‌ها دیگر قطعه‌ای برای مونتاژ در اختیار ایرانی‌ها نمی‌گذاشتند. تقریبا همان زمان بود که برندهای سام و جی‌پلاس سر زبان‌ها افتاد.
قرار شد قطعات به‌جای کره، از چین برسند و بعد از مونتاژ در ایران توسط همان کسانی که مونتاژ محصولات ال‌جی و سامسونگ را برعهده داشتند، روانه بازار شوند. حالا حدود ۹ماه از دوره جانشینی سام و جی‌پلاس که قرار بود در نقش فرشته نجات بازار لوازم خانگی ظاهر شوند و جای خالی ال‌جی و سامسونگ را پر کنند، می‌گذرد. شرایط طوری رقم خورده که حالا همین دو برند ایرانی هم در بازار به‌سختی پیدا می‌شوند.
گلدیران‌پلاس به‌عنوان فروشگاه برند جی‌پلاس از بین لوازم خانگی صرفا تلویزیون می‌فروشد و خبری از یخچال‌فریزر و ماشین‌لباسشویی‌های این برند نیست. جاروبرقی و ماشین ظرفشویی هم که از ابتدا توسط برند جی‌پلاس به بازار عرضه نشده‌اند.
رد و نشان محصولات جی‌پلاس را صرفا در فروشگاه‌های کوچک می‌توان پیدا کرد.
قیمت‌هایشان به‌کلی با قیمت‌هایی که توسط خود برند جی‌پلاس اعلام می‌کند، متفاوت است.
سام عموما سراغ لوازم آشپزخانه مثل پلوپز، چای‌ساز، آبمیوه‌گیری و چرخ گوشت و… رفته و در کنار آنها دو مدل یخچال‌فریزر سایدبای‌ساید و بالاپایین، پنج‌مدل تلویزیون در ابعاد مختلف و یک مدل ماشین ظرفشویی روانه بازار کرده است.
این برند ماشین لباسشویی ندارد. وقتی سراغ فروشگاه‌های سام در سطح شهر رفتیم، چندان خبری از محصولات آن نبود و از قرار معلوم گروه سام تصمیم گرفته محصولاتش را صرفا از طریق فروشگاه اینترنتی خودش یعنی سام‌هوم به بازار عرضه کند.
وضعیت موجودی کالا در این فروشگاه چندان قابل تعریف نیست و صرفا می‌توان سراغ تلویزیون و یخچال‌فریزر رفت با اینکه تخصص سام در تولید لوازم آشپزخانه است.
در دیگر فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی هم کلا نمی‌توان رد و نشان محصولات سام را پیدا کرد و فقط فروشگاه‌هایی که موجودی انبارشان از قبل پر بوده، محصولات این برند را آن‌هم با قیمتی بالاتر می‌فروشند.
http://mosbatnews.ir/vdceon8z.jh8vwi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما