plusresetminus
انواع VOD چیست؟ با نوع های مختلف وی.او.دی آشنا شوید
مثبت نیوز - به طور کلی VODها به سه دسته SVOD، TVOD و AVOD تقسیم‌بندی می‌شوند.

SVOD(مخفف کلمه Subscription Video On-Demand Streaming) یعنی سایت‌هایی که باید برای دیدن محتوای موجود در آنها یک حق اشتراک (از یک روزه تا یک ساله) از آن ها خریداری کرد تا دسترسی کلی به یک آرشیو غنی که روز به روز آپدیت می‌شود را پیدا کرد.
نت‌فلیکس در عرصه جهانی یا دیزنی پلاس از معتبرترین بازیگران این عرصه هستند و به تازگی کمپانی غول برادران وارنر با HBO MAX به کارزار رقابتی آنها وارد شده است.

TVOD(مخفف Transactional VOD) نیز به مجموعه‌هایی اطلاق می‌شود که در آن لازم نیست یک هزینه بالا برای حق اشتراک و دسترسی به تمامی آرشیو داشت بلکه یک کاربر می‌تواند فقط با پرداخت مبلغی ناچیز، یک فیلم یا یک اپیزود سریال را خریداری کند و به تماشای آن بنشیند.
این پلتفرم برای افرادی مناسب است که قصد استفاده مداوم از یک سرویس را ندارند و هر از گاهی می‌خواهند یک فیلم یا سریال را تماشا کرده و با یک پرداخت فوری، به فایل محتوای مورد نظر خود به صورت آنلاین دسترسی پیدا می‌کنند.
در این بین یک نوع دیگر از TVOD وجود دارد که به آن PVOD گفته می‌شود و کاربران می‌توانند به تماشای یک محتوای خاص پیش از دسترسی عمومی و همگانی بنشینند. به عنوان مثال قسمت اول یک سریال را یک ماه زودتر از دیگران ببینند و برای این کار طبعا هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند.

AVOD: شما در این نوع پلتفرم‌ها با دیدن یک تبلیغ پیش از نمایش فیلم می‌توانید به آن محتوا دسترسی کامل داشته باشید. در پلتفرم‌های AVOD تبلیغ در اول، وسط و یا انتهای فیلم وجود دارد.
http://mosbatnews.ir/vdcb95b8.rhbw5piuur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جدیدترین عناوین