کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چه سهامی بخریم؟

6 خرداد 1399 ساعت 20:38


مثبت نیوز - اگر به تازگی کد_بورسی شما صادر شده است، اگر سرمایه در اختیار شما در حد کمتر از ۱۰ یا ۲۰ میلیون تومان است، اگر خودتان قصد خرید و فروش سهام را دارید و به افراد با تجربه بورس دسترسی ندارید حتما این چند توصیه را بخوانید.

پیش از خواندن این توصیه‌ ها ابتدا باید بدانید طبق اعلام یکی از معاونان بورس، در حال حاضر هرچند نمی‌ توان گفت کل بازار سهام حباب دارد اما بیش از ۷۵ درصد نمادهای بورسی(از نظر تعداد)، رشد قیمتی ناهمخوان با عملکرد واقعی خود دارند.

با این حال کسی که قصد سرمایه ‌گذاری در بازار سهام را دارد باید بداند که فعالیت در بورس به معنای این نیست که هر سال به مانند سال ۹۸ بتواند حدود ۲۰۰ درصد سود کند، باید بداند در این بازار هم نگاه بلند مدت داشتن، آشنا بودن با مهارت ‌های فعالیت در آن و نگاه معقول داشتن به بازار اصل مهمی است.

هرکسی برای سرمایه ‌گذاری در بورس باید بداند هدف اصلی حفظ ارزش سرمایه اوست نه اینکه حتما سود رویایی از بازار ببرد.

۱- استراتژی داشته باشید:
هر سهامداری باید بداند که برای فعالیت در بازار سهام نیاز است که از یک استراتژی تبعیت کند.
یعنی مثلا برای خود تعیین کند که چقدر امکان ریسک دارد و سپس براساس آن برای خرید های خود برنامه ‌ریزی کند و ضمن تعریف یک سری اصول برای خود، به آنها پایبند باشد.

۲- خرید سهام براساس ریسک:
اگر شما مثلا ۱۰۰ واحد نقدینگی در اختیار دارید باید ارزیابی کنید که چه میزان از این سرمایه را می‌توانید صرف خرید باریسک بالا کنید و چه میزان را صرف خرید با ریسک پایین کنید.
مثلا برای کسی که یک ماه دیگر می‌خواهد با آن پول بورس، خودرو یا مسکن یا کالای مصرفی دیگر بخرد چندان منطقی نیست که ۱۰۰ درصد سبد سهام خود را از نماد های پر ریسک پر کند.


کد مطلب: 17872

آدرس مطلب :
http://www.mosbatnews.ir/news/17872/سهامی-بخریم

مثبت نیوز
  http://www.mosbatnews.ir