plusresetminus
مروری بر کارنامه هنری مهرداد صدیقیان
مثبت نیوز - با اولین تجربه سینمایی‌اش آن هم در سن نوجوانی، مورد توجه منتقدان و فیلمسازان سرشناس قرار گرفت. نقش او در «عصر جمعه» مونا زندی حقیقی، به دلیل نامتعارف بودن شخصیت در جامعه، هم یک تجربه پیچیده و سخت بود و هم موقعیتی سرنوشت ساز. اما او از این تجربه دشوار به موفقیت عبور کرد.

بازیگر با استعداد و نوظهور سینمای ایران، با بازی در «اتوبوس شب» و «دیوار»، کم کم به گزینه‌ای مهم برای بازی در نقش اصلی جوان فیلم‌ها و سریال‌ها تبدیل شد.
مهرداد صدیقیان بدون هیچ پشتوانه‌‌ای وارد سینما شد. از همان ابتدای ورودش ثابت کرد صاحب دغدغه و حساسیت بالا در انتخاب‌ها است و نه در فضای مجازی و نه حقیقی، علاقه‌ای به این ندارد که شخصیت خود را درگیر حاشیه و جنجال کند.
او در سالهای اولیه حضورش، دو بار موقعیت همبازی شدن با خسرو شکیبایی را در «اتوبوس شب» و «حیران» پیدا کرد. فرصتی که پس از درگذشت خسرو سینمای ایران، برای خیلی از بازیگران، به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شد.
همزمان با آغاز دهه نود، بازی در اولین مجموعه تلویزیونی را تجربه کرد: سریال رمضانی «سقوط یک فرشته»، که سهم بیشتری در میزان محبوبیت او میان مردم داشت. او از جمله بازیگران دهه شصتی است که تنوع ژانر در آثارش دیده می‌شود و در فیلم‌های سیاسی، تاریخی، ورزشی و ماورایی نیز بازی کرده است.
صدیقیان با بازی در فیلم‌های «ماجرای نیمروز»، «زرد»، «مادر قلب اتمی»، «سونامی»، «قاعده تصادف»، «ایده اصلی» و... شمایلی متفاوت و کمتر دیده شده از جوانان عاصی، در دهه‌های مختلف، ارائه کرده است. نقش کوتاه او در «شماره ۱۷ سهیلا» نیز اتفاق جذاب این فیلم بود.
فیلم «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی، از آخرین فعالیت‌های او در سینماست که این روزها در فضای اینترنتی اکران شده است. صدیقیان در فیلم شهبازی حضور به اندازه‌ای دارد و بازی روان و یکدستی از خود ارائه کرده است.
http://mosbatnews.ir/vdchmqnz.23nq6dftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جدیدترین عناوین