plusresetminus
رسیدن به‌قیمت خودرو و مسکن ‌با‌ دور‌ زدن فیلترینگ
مثبت نیوز - در میان حذف قیمت‌ها از سایت ها، دست کاربران فضای آنلاین برای رسیدن به قیمت‌هایی که در جست‌وجوی آن‌ها هستند هم چندان خالی نیست. آن‌ها با استفاده از پلتفرم‌ها و امکان‌هایی که سایت‌های مختلف ارائه کرده‌اند، تلاش می‌کنند محدودیت‌های اعمال‌شده فعلی را به‌شکلی قانونی دور بزنند تا در فصل داغ خرید و فروش و اجاره مسکن و معاملات خودرو، بدانند مظنه چند است.

یکی از راه‌های دسترسی کاربران اینترنتی به قیمت خودروها بعد از حذف قیمت‌ها از دیوار، پلتفرم کارنامه است که کارش کارشناسی و قیمت‌گذاری خودرو است. کارنامه پلتفرمی ‌است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا به‌صورت آنلاین یا از طریق تلفن، درخواست کارشناسی خودرو بکند یا از قیمت خودروهایی که قصد خرید آن‌ها را دارد، مطلع شود. کارنامه با توجه به ماموریت اصلی‌اش یعنی کارشناسی خودرو، بیشتر برای خریدار کاربرد دارد اما در هر صورت به هر دو قسمت یعنی خریدار و فروشنده خدماتی ارائه می‌دهد.
با حذف‌شدن درج قیمت‌ها روی سایت‌های آنلاین، کارنامه امکان جدیدی برای آگهی قیمت برای کاربران فراهم کرده است. به این صورت که خریدار در سایت دیوار خودرو موردنظر خود را انتخاب کرده و پس از تماس با فروشنده و هماهنگ‌کردن اقدامات اولیه، درخواست اعزام کارشناس برای خودرو مورد نظر را ثبت می‌کند، سپس کارشناس کارنامه بعد از ۴۰دقیقه در محل حضور می‌یابد و وضعیت بدنه، فنی و … را بررسی و سپس اطلاعات خود را به تیم قیمت‌گذاری ارسال می‌کند.
بعد از قیمت‌گذاری مناسب که طبق برآوردهای روز و وضعیت و مشخصات ماشین انجام می‌شود، لینکی حاوی مشخصات کارشناسی خودرو و قیمت برای کاربر ارسال می‌شود. همچنین کاربران هیچ محدودیتی برای انتخاب تعداد خودروها ندارند و می‌توانند درخواست کارشناسی و قیمت برای چند خودرو را ثبت کنند و همه مراحل بالا برای آن‌ها انجام خواهد شد.
هزینه این سرویس، براساس نوع خودرو متفاوت است اما نهایتاً آن را خریدار پرداخت خواهد کرد و فروشنده بابت کارشناسی مبلغی پرداخت نخواهد کرد. کارشناسی یک خودرو، حدود یک‌ساعت زمان می‌برد و در این میان ۴۳۵آیتم مورد بررسی قرار می‌گیرد که شامل هفت بخش مجزا شامل بدنه، لاستیک‌ها، فضای داخلی و تجهیزات، موتور و انتقال قدرت، تعلیق، فرمان، ترمز، آپشن‌ها و اسناد و مدارک می‌شود.
اگرچه دیوار که سهم عمده و غالب معاملات آنلاین خودرو را در اختیار دارد، با راه‌اندازی کارنامه قصد داشته، سهم خود را از بازار آفلاین افزایش دهد اما این‌روزها که یک تصمیم ضربتی فرایندهای این کسب‌وکار را به‌هم ریخته، کارنامه به کمکش آمده تا یکی از مهم‌ترین نیازهای مخاطبان را که آگاهی از قیمت بوده، به شکلی دیگر پاسخ دهد.
دیوار اعلام کرده، کارشناسان کارنامه از میان افراد باتجربه انتخاب می‌شوند و یک دوره آموزشی را در «آکادمی‌ کارنامه» و زیر نظر اساتید برتر حوزه خودرو می‌گذرانند. باید دید در دوره‌ای که به‌نظر می‌رسد یک دوره موقتی باشد و تا قبل از بازگشت دوباره قیمت‌ها به دیوار، کارنامه چقدر می‌تواند از سردرگمی‌ جویندگان قیمت خودرو در دنیای آنلاین کم کند.
*** آی‌هوم؛ راهنمای قیمت‌ در عصر ممنوعیت درج قیمت
پلتفرم آی‌هوم یک پرتال خرید و فروش املاک است که از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد. در این وبسایت، کاربران می‌توانند علاوه بر خرید، فروش و اجاره ملک، اطلاعاتی از موقعیت ملک مورد نظر، معابر و دسترسی به سرویس‌های حمل‌و‌نقل عمومی، نزدیکترین مراکز خدماتی، درمانی، آموزشی و فروشگاه‌ها داشته باشند.
همچنین با نشان‌دادن قیمت‌ها در سایت، کاربران می‌توانند ملک مورد نظر خود را با مقایسه چند ملک دیگر در محل‌های مختلف با توجه به بودجه خود انتخاب کنند. اما حالا کاربران تنها می‌توانند در سایت ملک‌ها را مشاهده کرده و برای آگهی از قیمت با تک‌تک املاکی‌ها تماس بگیرند تا از قیمت‌ها آگاه شوند.شاید این راهکار هم در برابر آنچه پیش از این سایت‌هایی چون دیوار و شیپور در بحث آگاهی از قیمت به مخاطبانشان ارائه می‌کردند، چندان دندان‌گیر نباشد اما در روزگار فعلی تنها راهکاری است که می‌شود از آن برای دورشدن از این محدودیت‌ها و رسیدن به قیمت‌های ملک بهره برد.
http://mosbatnews.ir/vdcewf8z.jh8fvi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

جدیدترین عناوین