plusresetminus
واکنش رییس بانک مرکزی به نوسانات بازار‌ سکه و ارز
مثبت نیوز - «عبدالناصر همتی» با انتشار یادداشتی در اینستاگرام نوشت:

وضعیت امروز بازار‌ها در اقتصاد کشورمان سخت‌تر از مرداد و شهریور ۹۷ نیست. در آن روز‌ها با شروع و تشدید تحریم‌های آمریکا، بازار‌های ارز، سکه و سایر دارایی‌ها به شدت به هم ریخت و نرخ دلار در بازار به رقم‌های بسیار بالا رسید. اما با مدیریت بازار‌ها و تدابیری که به کار گرفته شد، با وجود تمامی مشکلات در مدت دو سال گذشته، ثبات نسبی بازار‌ها در نرخ‌های بسیار پایین‌تر ارز، برقرار و رشد اقتصادی غیر نفتی در اواخر سال ۹۸ مثبت شد.
این روز‌ها نیز به علت تداوم فشار حداکثری، شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه بسیاری از فعالیت‌ها و کاهش قیمت نفت و سایر فرآورده‌های نفتی، تهدیدات جدید آمریکا و ... انتظارات تورمی بالا رفته است. در روز‌های آتی، پیش‌بینی‌های بانک مرکزی از تورم یک سال آتی و تورم هدف اعلام خواهد شد.
محاسبات و برآورد‌های اداره بررسی‌های اقتصادی بانک بسیار کمتر از آن چیزی است که در فضای تبلیغاتی مطرح می‌شود. همان طور که قبلا گفتم شرایط دشوار است، اما روند در حال بهبود بوده و قابل مدیریت و ثبات نیز قابل اعاده است. در روز‌های اول حضورم در بانک مرکزی اعلام کردم همه داشته‌های علمی و تجربی را برای کنترل اوضاع به کار خواهم بست.
 امروز نیز با تجربیاتی به مراتب بیشتر از آن روز، اعلام می‌کنم با تلاش جدی همکارانم در بانک مرکزی، سیستم بانکی و نیز سایر بخش‌های مختلف اقتصادی، ثبات لازم در بازار‌ها برقرار خواهد شد. همراهی مردم و فعالان اقتصادی در بخش‌های تولید و صادرات این بار نیز پشتیبان اصلی تلاش خدمتگزاران‌شان خواهد بود.
http://mosbatnews.ir/vdcgnu9q.ak9uu4prra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما